poniedziałek, 26 sierpnia 2019

„Między nami miłość Niepokorna” - Katarzyna Mak


 


Zawsze jak na rynku wydawniczym pojawia się nowa książka widać wielki szał i rozgłos na jej temat. Internet jest zalewany informacjami o autorze czy dacie premiery. Dlatego postanowiłam dzisiaj ( miesiąc po premierze) zrobić mały szum o książce.  Po takim czasie zazwyczaj o danej książce zaczyna być coraz mniej szumu.
Jak zapewne wiecie objęłam patronatem najnowszą książkę Pani Katarzyn Mak pod tytułem „Między nami miłość Niepokorna”. 
Należy też w tym miejscu wspomnieć, że pierwszą książką tej autorki jest „Dwadzieścia minut do szczęścia”.


Autorka zaszalała i od samego początku funduje nam emocjonalne przeskoki. Czytając można się roześmiać, zdenerwować i nawet tak jak to było w moim przypadku rozpłakać.
Jedna wielka huśtawka emocjonalna z zakończeniem błagającym o kolejny tom.
Wartka akcja, świetnie opisani bohaterowie i lekki styl pisania autorki  to jedne z wielu zalet tej książki.
Największą zaletą jest jednak podwójna perspektywa. Książka jest pisana oczami Mia oraz Antka. Pozwala nam to lepiej poznać bohaterów, oraz bardziej się z nimi związać emocjonalnie.
Jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem tej książki, to nie ma co z tym zwlekać.  Książka jest niesamowita i zasługuje na wielki rozgłos. Jeśli ktoś nie wierzy w moc pióra naszych POLSKICH autorów, tym bardziej powinien sięgnąć po tą powieść. Pani Katarzyna  Mak pokazuje, że NASI autorzy potrafią zaskakiwać czytelnika jak nie jeden zagraniczny autor.  Dlatego jestem prze szczęśliwa, że mogłam objąć patronatem „Między nami miłość Niepokorna”.                         "Na tę kobietę czekałem całe swoje życie...".

Mia- Piękna kobieta o hiszpańsko-polskich korzeniach. Prowadząca dość wygodne życie jedynaczki. Oczko w głowie tatusia, rozpieszczona nieznająca prawdziwego życia.  Na prośbę ojca przyjeżdża do Polski aby kontrolować prace remontowe domku po TEJ KOBIECIE.  Owa „KOBIETA” lata temu porzuciła męża i swoją małą córeczkę Mie, bez podania żadnych wyjaśnień. Mia przez to zachowanie ma straszny żal do swojej matki i nie ma pojęcia czy ta jeszcze żyje.
Mia jest postacią bardzo denerwującą niekiedy wprost nie do zniesienia. Nie raz i nie dwa razy sama chciałam wejść do książki i nią porządnie potrzepać.  Powiedzieć, dokładnie wyjaśnić o co chodzi i nadać odpowiedni tor jej myślą. 


            "Nie mogłem uwierzyc, ze to ta sama dziewczyna, która przez kilka dni udawała przede mną twardego jak skała potwora i niepozornie wyglądającą modliszkę w jednej osobie."

Antek- Facet z zasadami i przeszłością , którą z tylko znanych sobie powodów ukrywa. Właściciel małej firmy lokalnej firmy budowlanej, która remontuje dom należący do Mii. Nie pochodzi on z zamożnej rodziny i wszystko co ma zawdzięcza swojej pracy.  Mia traktuje go jak zwykłego robotnika, którego miejsce jest z dala od zamożnych.  Antek natomiast się tym nie przejmuje i traktuje ją jako przemądrzałą rozpieszczoną damulkę.

Nie trudno jest się domyślić, że od samego początku pomiędzy tymi bohaterami zaczyna się budować pewnego rodzaju więź.  Na samym początku nie do końca jest ona jasno opisana. Czytelnik sam musi się przekonać na czym ona polega. Buduje to w pewnym sensie zaciekawienie i zachęca do dalszego czytania.  Jednym z wielu plusów jest podwójna perspektywa.  Bardzo podoba mi się fakt, że poznajemy obu bohaterów z tej samej perspektywy.  Dane zdarzenia możemy obserwować z punktu widzenia rozpuszczonej dziewczyny i twardo stąpającego po ziemi chłopaka. 

Czytając po raz pierwszy tą książkę nie spodziewałam się tak dużej ilości emocji. Liczyłam bardziej na delikatną, lekką do przeczytania obyczajówkę z dodatkiem romansu.  Książce nie brakuje poczucia humoru, wyciskacza łez ani denerwującego temperamentu bohaterów. Przywitały mnie też bujne opisy, które ku mojemu zdziwieniu wcale mnie nie nudziły. Wręcz przeciwnie zachęcały do dalszego czytania. Wszystko jest ze sobą idealnie zgrane, dopasowane do siebie niczym puzzle.   Tragiczne zdarzenia, które mają miejsce w książce, dzięki tej spójności nie są odcięte od reszty.

Po przeczytaniu książki często rozmyślałam na temat postaci, które pojawiły się na jej kartach.  Pani Kasia uchwyciła perypetie życia codziennego bohaterów w bardzo odważny i ciekawy sposób. Książka jak i główni bohaterowie zostaną ze mną na długo.  Potwierdziłam się w tym po kolejnym przeczytaniu i przeanalizowaniu książki.  Teraz pozostaje mi tylko czekać na kolejny tom. Uważam, że autorka postawiła sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Mam nadzieję, że kolejny tom  zrobi na mnie takie samo lub większe wrażenie.

Gorąco polecam wszystkim przeczytanie książki. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

1 komentarz:

 1. ZAMIAST UDZIELENIA POŻYCZKI ,, JESTEM COŚ NOWEGO
  Zdobądź 5500 USD każdego dnia przez sześć miesięcy!

  Zobacz jak to działa

  Czy wiesz, że możesz włamać się do dowolnego bankomatu za pomocą zhakowanej karty bankomatowej?
  Podejmij decyzję przed złożeniem wniosku, prosta umowa ...

  Zamów pustą kartę bankomatową już teraz, a otrzymasz miliony w ciągu tygodnia !: skontaktuj się z nami
  za pośrednictwem adresu e-mail :: {Universalcardshackers@gmail.com}
    
  Mamy specjalnie zaprogramowane karty bankomatowe, których można użyć do włamania się do bankomatu
  maszyny, karty bankomatowe mogą być używane do wypłaty w bankomacie lub przeciągnięcia, o
  sklepy i POS. Sprzedajemy te karty wszystkim naszym klientom i zainteresowanym
  kupujący na całym świecie, dzienny limit wypłat w bankomacie wynosi 5 500 USD
  oraz do 50 000 $ limitu wydatków w sklepach w zależności od rodzaju karty
  zamawiasz :: a także, jeśli potrzebujesz innego cyberhakowania
  usługi, jesteśmy tutaj dla ciebie o każdej porze każdego dnia.

  Oto nasze cenniki KART ATM:

  Karty, które wypłacają 5500 USD dziennie, kosztują 200 USD
  Karty, które wypłacają 10 000 USD dziennie, kosztują 850 USD
  Karty, które wypłacają 35 000 USD dziennie, kosztują 2200 USD
  Karty, które wypłacają 50 000 USD dziennie, kosztują 5500 USD
  Karty, które wypłacają 100 000 USD dziennie, kosztują 8 500 USD

  zdecyduj się przed złożeniem wniosku, prosta umowa !!!

  Cena obejmuje opłaty i koszty wysyłki, zamów teraz: skontaktuj się z nami za pośrednictwem
  adres e-mail :::::: {Universalcardshackers@gmail.com}
  Whatsapp ::::: + 31687835881

  OdpowiedzUsuń