środa, 19 kwietnia 2017

Agata Czykierda-Grabowska „Wszystkie twoje marzenia” [Przedpremierowo]


Agata Czykierda-Grabowska „Wszystkie twoje marzenia”- jest to najnowsza powieść autorki.
Pani Agata zadebiutowała w 2015 roku wydając swoją pierwszą książkę „Kiedy na mnie patrzysz”. Autorka tamtą powieścią bardzo mnie zaskoczyła swoim piórem i postanowiłam dać szansę jej kolejnemu dziełu.
„Wszystkie twoje marzenia „ jest trzecią książką autorki.

Tym razem poznajemy życie Mai i Kamila.
Główni bohaterowie spotykają się w dość nietypowej sytuacji, gdy Maja kopie swoje auto, ponieważ rozkraczyło się na środku drogi koło akademika.
Ich pierwsze spotkanie jest dość nietypowe i takie są ich dalsze relacje. 
Maja wymusza na Kamilu obietnicę, że ten się w niej nie zakocha. Chłopak przystaje na nią i po upływie czasu zaczyna jej żałować.

„- Wiesz, czego teraz bardzo żałuję?- zapytał niespodziewanie.
Maja zaprzeczyła, kręcąc głową.
-Żałuję pewnej obietnicy, którą złożyłem zbyt pochopnie”


Ich relacje nie są do końca pewne i jasne. Obydwoje wiedzą co czują, jednak żadne z nich nie wie jak zrobić ten pierwszy krok.
Kamil podejmuje spontaniczną decyzję i jedzie z Mają do Rzymu. Spędzają tam wspaniałe chwile, jednak czas nie ubłaganie płynie do przodu.

„To będzie dzień, do którego będę wracać najczarniejszych chwilach- dodała całkiem poważnie.- Będę do niego uciekać, gdy nie…- zamilkła, a w jej oczach pojawiły się łzy- gdy nie będę miała już niczego innego.”

Po tym wypadzie ich relacje zaczynają się psuć, a ich uczucia są niezaprzeczalne. Każde z nich jest świadome, że utraciło coś bardzo ważnego, coś co nadawało ich życiu sens.
Jednak jak dalej potoczą się ich losy musicie dowiedzieć się sami.  

Mnie historia Mai i Kamila pochłonęła i jestem z niej bardzo zadowolona. Pamiętam jak bardzo nie mogłam doczekać się końca pracy, ponieważ wiedziałam, że w domu jest moja paczka z tą powieścią. Siedziałam jak na szpilkach i co chwila spoglądałam na zegarek przez co czas wcale nie chciał przyśpieszyć.

Po raz kolejny zostałam zabrana w bardzo fajną przygodę, która mnie zaciekawiła i zapewniła bardzo miłe wieczory po pracy.
Czytając zauważyłam, że autorka cały czas pracuje nad swym piórem i je doskonali. Z książki na książkę widać to coraz lepiej, a efekty tej pracy są owocne.

Swietnie  wykreowane postacie, nie są idealni, mają swoje wady i zalety, swoje niedociągnięcia dzięki czemu są bardzo realni, a ich świat jest podobny do naszego.  W książce też dowiadujemy się kilku szczegółów i problemów z życia Mateusza. Poznajemy też brata głównego bohatera Kubę i jego dziewczynę Lenę.

Całość jest bardzo fajnie i ciekawie napisana. Czyta się naprawdę bardzo przyjemnie i szybko. Nie zabraknie tutaj wielu dawek emocji i namiętności oraz  dawki humoru. Najbardziej podoba mi się jak Kamil i Maja się ze sobą droczą, to jest takie słodkie i zabawne.
 Widać, że autorka odnajduje się w pisaniu powieści new adult i bardzo dobrze jej to wychodzi.  Jestem ciekawa czym zaskoczy mnie w kolejnej swojej książce.

Mam nadzieję, że każda kolejna książka tej autorki będzie tak dobra jak ta, lub jeszcze lepsza.


Tytuł: Wszystkie twoje marzenia
Autor: Czykierda-Grabowska Agata
Wydawnictwo: OMG Books
Data premiery: 2017-05-10
Ilość stron: 400
Moja ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu OMG Books.

3 komentarze:

 1. Już nie mogę doczekać się momentu, kiedy trafi w moje ręce.
  Czytałam "Jak powietrze" i byłam zachwycona i oczarowana. Z tego, co tu u Ciebie przeczytałam tym razem nie będzie inaczej. No chyba, że... jeszcze lepiej :-)

  Pozdrawiam cieplutko, Ania
  (ksiazkowepodrozeanny.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 2. Literatura lekka i przyjemna, może kiedyś przeczytam tę książkę. Tytuł zapisuję na liście.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę nadrobić książki tej autorki mam zamiar przeczytaj je wszystkie. Bo moim zdaniem ta autorka jest genialna. mój blog

  OdpowiedzUsuń