niedziela, 10 lipca 2016

Czy wspominałam, że Cię kocham?

Poleciły mi tą książkę koleżanki. Były nią strasznie oczarowane. Nie będę ukrywała, że mogłam posłuchać koleżanek i przeczytać ją wcześniej.
Powieści z typu new adult, opowiadające bardzo często o zakazanej i trudnej miłości. Książka wywołuje silne emocje. Byłam przekonana,że takie powieści mnie będą nudzić. Przeważnie jest ten sam schemat, opowiadanie nie różnią się od siebie. Nie ma w niej typowego schematu :
1-Dwoje ludzi się zakochuje.
2-Nagła zmiana akcji,jakiś wypadek,coś co powoduje pewną utratę.
3- Wielka miłość do końca.
4- Koniec
I tu się właśnie myliłam. Nie ma w niej tej nudy. Książka jest dobrze napisana, dodatkowo bohaterowie mają silny charakter, więc czego chcieć więcej ?
Nie ukrywam, że nie miałam zbyt wielkich oczekiwań co do książki. Czego więc oczekiwałam ? Czegoś co mnie wzruszy i oderwie od rzeczywistości która mnie otacza. Czegoś co nie ma typowego schematu. Oczekiwałam tak mało, a w zamian dostałam jeszcze więcej.
Życie nikogo nie rozpieszcza. Często idzie nam na przekór. Czasem coś czego pragniemy i mamy to na wyciągnięcie ręki, lecz los sprawia że staje się to nieosiągalne. Człowiek wtedy główkuje nad tym jak sobie z tym poradzić.
I też właśnie w takiej sytuacji autorka stawia głównych bohaterów książki. Rodzice Eden rozwiedli się kilka lat temu. Dziewczyna od tamtego czasu nie utrzymywała kontaktu z ojcem. Teraz gdy została zaproszona na wakacje do taty, jedzie z Portland do Santa Monica w Kalifornii, by spędzić lato z nim i jego nową rodziną. Rodziną z którą on wolał ułożyć sobie życie i zostawić ją samą z mamą. Miała poznać nową żonę ojca i jego trzech przybranych synów. Najstarszy z nich, Tyler, to zbuntowany nastolatek o wybuchowej naturze i wybujałym ego. Jest on kompletnym przeciwieństwem Eden. Tyler i jego koledzy biorą Eden pod swoją opiekę i pozwalają jej doświadczyć zupełnie nowych przeżyć w te wakacje.
Czy miłość dwojga nastolatków przetrwa tą trudną dla nich próbę. Zakazana miłość, uzależnienie i koszmary z przeszłości. Jak sobie z tym poradzą? Przekonajcie się o tym sami.
Autor: Estelle Maskame
Cykl: Dimily (tom 1)
Wydawnictwo: Feeria Young
Liczba stron: 408
Moja ocena : 8/10

4 komentarze:

 1. Mi ta seria jak na razie przypadła do gustu. teraz czekam na 3 część
  ja-sie-dystansuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czekam na 3. Jestem ciekawa co z tego wyjdzie.

   Usuń
 2. Mnie nie zachwyciła. Niedojrzali bohaterowie i problem na siłę z ich niby kazirodczego związku - niestety ja mówię nie

  OdpowiedzUsuń