piątek, 26 sierpnia 2016

"Dotyk Północy" - Adelina Tulińska Book Tour 2016

"Kto ratuje groźnego niedźwiedzia, zamiast brać nogi za pas?"
Miałam okazję przeczytać tą książkę dzięki akcji Book Tour. I mówiąc szczerze nie żałuję. Książka okazała się być super. Pewne fragmenty mnie zaskakiwały, inne natomiast rozśmieszały lub wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Spotkałam w niej pewne słowo którego znaczenia nie znam. Ha he, najlepsze jest w tym to że nikt z mojego otoczenia nie zna jego znaczenia.
Książkę czyta się przyjemnie, jest lekka i przyjemna do czytania. Z bohaterami idzie się zżyć. Szczerze mówiąc, czy tam pisząc mogę stwierdzić: UBÓSTWIAM GABRIELA !!. Nie ujdzie też wątpliwości że Zagiel też jest niczego sobie. Cudowni bracia. I do tego to całe zamieszanie i tajemniczość. Zagadka którą Laura odkrywa krok po kroku.
Jest to opowieść o niezwykłej przygodzie Laury studentki Historii Sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Dziewczyna szykowała się do obrony i pisała pracę magisterską. Na co dzień pracuje w kawiarni. Pewnego razu ma sen o chłopaku który skacze z klifu.Pewnego dnia idzie z koleżankami na kręgle, tam też spotyka czwórkę przyjaciół rozmawiających o tym klifie. Klifie z którego ludzie skaczą podczas sztormów. Zainteresowana ich rozmową postanawia się przyłączyć. W ten też sposób poznaje nowych znajomych Remka, Michała, Adama i Izę. Gdy Remek zauważa że dziewczyny zaczynają dociekać informacji na temat klifu kończy rozmowę. Laura czekając na odbiór dyplomu. W pewnym momencie jej uwagę przyciąga ogłoszenie o pracy w formie wolontariatu. Dziewczyna pod wpływem chwili wypełnia zgłasza się. Odpowiedź dostaje niemal od razu. Praca w Norwegii nad odnowieniem jednej z sal w zamku z możliwością zabrania ze sobą swojego psa Leona.
Na miejscu odbiera ją i Leona pewien chłopak o imieniu Gabriel. Od razu wpada w oko Laurze. Gabriel o jasnobłękitnych oczach, chłopak z jej snu. W drodze na wyspy Frisord Laura spotyka się z kilkoma dziwnymi wydarzeniami. Te sytuacje to dopiero początek jej wakacyjnej przygody. Czeka na nią wiele nie wyjaśnionych spraw, tajemnica wyspy i niebezpieczeństwo które czeka na nią w każdym zakamarku tej dziwnej wyspy.
Czy jej miłość do Gabriela będzie odwzajemniona i szczęśliwa ? Jakie tajemnice skrywa wyspa i kim okażą się jej mieszkańcy ?
Tego wam nie zdradzę. Tego dowiecie się sami czytając tą książkę.
Oczywiście jak to u mnie bywa nie tylko ja ją przeczytała. I muszę wam powiedzieć że nie tylko mi zapadła w pamięci. Koleżanki cały czas pytają mnie kiedy będzie kolejna część :) I szczerzę mówiąc sama nie mogę się doczekać. Dziękuję za możliwość przeczytania tej książki.
Jeśli jesteście zainteresowani kupnem książki to zapraszam tutaj: sklep.dotykpolnocy.pl
Zapraszam również do regulaminu akcji: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyiOEoXyRINSwyDC0p6piVNDKIvPwOURf6mYbDQBDBFgT68w

3 komentarze:

  1. Dzięki akcji Book Tour też miałam okazję przeczytać książkę bardzo mi się podobała i zapraszam do mnie :)
    https://recenzje-beaty.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka zapowiada się ciekawie. Jest w moim typie. Laura jest studentka i ja jestem studentką. Coś czuję że a przygoda i mi się udzieli.

    OdpowiedzUsuń