niedziela, 4 września 2016

"Jak Powietrze" Agata Czykierda-Grabowska

,,Nie trzeba znać kogoś całe życie, żeby go poznać. Czasami wystarczą trzy tygodnie. Czasami wystarczy jedno spojrzenie."
Jak Powietrze to opowieść o Oliwi i Dominiku, wadach i zaletach, złym i dobrym losie, szczęściu i nieszczęściu. Oliwia jest dziewczyną dobrze wychowaną, pochodzi z dobrego i pełnego udogodnień domu. W dzieciństwie jak i w młodości nie zaznała biedy. Była szczęśliwa do czasu... Dominik natomiast jest biednym chłopakiem mieszkającym w jednym z blokowisk. Chłopak samotnie opiekuje się swoim rodzeństwem Hanią i Kacprem. Dzieciaki są jego jedyną rodziną jaką chłopak posiada.
Pewnego dnia Oliwia jedzie na spotkanie z Szymonem. Jednak los chciał jej w tym przeszkodzić. Przejeżdżając w pośpiechu na czerwonym świetle potrąca chłopaka. Wystraszona nie wie co ma robić. Jej pierwszą myślą jest że go zabiła. W końcu wysiada z auta i zabiera Dominika do szpitala. Tam chłopakowi zakładają gips na nogę. Oliwia oferuje mu pomoc w zawożeniu i odbieraniu Hani i Kacpra z przedszkola. W tak niepozorny sposób powstał początek barwnej i wspaniałej znajomości.
Dzieciaki szybko pokochały Oliwię i nazwały ją Oli. Przy niej na ich małych i słodkich twarzyczkach pojawił się uśmiech. Jednym słowem bliźniaki były szczęśliwe. Serce Dominika rosło z powodu szczęścia tych małych, bezbronnych istot. Kochał ich i chciał dla nich jak najlepiej. I to właśnie szczęście dzieci było i jego szczęściem które odnalazły przy Oliwi. cztery tygodnie mijają jak z bicza strzelił. W ich życiu wiele się wydarzyło. Czy będą szczęśliwi ? Jak potoczą się ich losy ? Czy ta miłość przetrwa ? Tego musicie dowiedzieć się sami.
Książka spodobała mi się od samego początku. Żałuję że w moim egzemplarzu nie ma autografu Pani Agaty. Może kiedyś się to uda :) Nie mniej jednak książka skradła moje serce. Dziwi mnie że tak mało osób czyta książki napisane przez POLSKICH autorów. Nie brakuje nam wspaniałych pisarzy. Czytając opowiadania czy książki Pani Agaty widać wielką pasje z jaką zostały one napisane. Dobrze wykreowani bohaterowie, wspaniała historia dwojga ludzi.Czego chcieć więcej ? Kolejnych równie wspaniałych książek.
Czytając tę książkę można wzruszyć się do łez, uśmiać się do rozpuku. Czytając przenosimy się do świata stworzonego przez autorkę. Możemy poczuć się jak główni bohaterowie. Bohaterowie do których się upodabniamy. Cieszymy się z ich szczęściem. Dlatego też lubię powieści i książki Pani Agaty. Jeśli cenicie w literaturze wartką akcję, i szczerą miłość, o którą warto walczyć – ta powieść trafi w Wasze oczekiwania.
Moja ocena to 10/10

2 komentarze:

  1. Kocham książki i opowiadania tej autorki. Pani Agata to Wspaniała Autorka książek i opowiadań :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka bardzo fajna :) Polecam każdemu :)

    OdpowiedzUsuń