wtorek, 13 grudnia 2016

Zapowiedzi Grudniowe- Psychoskok cd.2

Dzisiaj chcę wam przedstawić
dalszą część zapowiedzi od wydawnictwa Psychoskok.
Są to cztery zapowiedzi na Grudzień i jedna zapowiedź na Styczeń.


Jako pierwszą przedstawię wam zapowiedź na miesiąc Styczeń.

Tytuł: "Geneza duszy"
Autor: Tomasz Jurgiewicz
Data Premiery: 05.01.2017
Kategoria: Wiedza duchowa, Proza mityczna
Liczba stron: 51
Cena detaliczna:  19,90
Opis:

Jest to zbiór utworów, w których przedstawione zostały różne sfery rzeczywistości duchowej człowieka. Podczas lektury czytelnik zostaje wtajemniczony w podstawy filozofii życiowej opartej na Nauce Teozofii i Filozofii Złotego Różokrzyża, ujętej w ramy Lectorium Rosicrucianum. Dla tych, którzy pasjonują się tematami filozoficznymi może być to okazja poznania nowej, zaskakującej perspektywy spojrzenia na otaczający świat, natomiast dla tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z lekturą filozoficzną może być to ciekawy początek fascynacji takim rodzajem literatury. Tomasz Jurgiewicz przedstawia podstawowe tezy swojej postawy względem Rzeczywistości, odwołując się zarówno ściśle do uczuć człowieka, do natury, czy też sfery duchowej i boskiej.


Teraz czas na zapowiedzi Grudniowe cd.2


Jako pierwszą z zapowiedzi przedstawiam wam:

Tytuł: Fraszki erotyczne z życia wzięte i komiczne. Cz. I
Autor: Tadeusz Frach
Data premiery: 20.12.2016
Kategoria: Fraszki
Liczba stron: 71
Cena detaliczna: 19,90
Opis:


Fraszki Tadeusza Fracha bez kompleksów przedstawiają życie seksualne. Niegdyś, tematyka poruszana w takich utworach lirycznych była dość szeroka. Wyróżniane były fraszki polityczne, obyczajowe, miłosne, filozoficzne czy refleksyjne. Dzisiaj są to najczęściej utwory dowcipne, satyryczne, jednak nadal są mocno związane z obyczajowością. Dowodem na to jest zbiór fraszek autorstwa Tadeusza Fracha. Ich tematyką jest alkowa i jej okolice, czyli wszystko to, co wiąże się z intymnymi relacjami damsko-męskimi.
Autor zaznacza, że jego książka ma służyć dobrej zabawie, przy niekoniecznie dosłownym odbiorze tekstu. Radzi też, aby czytać ją z przymrużeniem oka, szczególnie tam, gdzie wymagają tego na przykład osobiste przeżycia.

Tytuł:  Wierszobajanie
Autor: Edyta Budziszyn
Data premiery: 23.12.2016

Kategoria: Literatura dla dzieci
Liczba stron: 36
Cena detaliczna 19,90
Opis:


Autorka wprowadza czytelnika w zaczarowany świat znanych wszystkim bajek, dzięki którym ukazuje kwintesencję najpiękniejszych baśni świata w zapisie wierszowanym, a są to na przykład:  Pinokio, Czerwony Kapturek, Brzydkie kaczątko, Kopciuszek, Calineczka czy Królowa Śniegu. Książka skierowana jest do najmłodszych czytelników, lecz dzięki niej dorośli z przyjemnością powrócą do czasów  dzieciństwa zagłębiając się w treść owych wierszy. Autorka zbliża nas do każdej z tych postaci przedstawiając jej osobliwe cechy charakteru. Uczucia są priorytetem, dlatego wiersze odkrywają wnętrze każdego z nas.


Tytuł: Psychoterapia kwantowa. Myśli leczą, myśli zabijają.
Autor:
Jerzy Lech Piechnik
Data premiery: 30.12. 2016
Kategoria:
Popularnonaukowa
Liczba stron: 308
Cena detaliczna: 37,90
Opis:
 


„Psychoterapia kwantowa” to książka składająca się z dwóch części. Pierwsza poświęcona została  komunikacji kwantowej umysłu i ciała, ukazującej  wpływ mentalnych relacji  na powstawanie  i rozwój  chorób oraz jedności dotyczącej wszystkiego co jest we wszechświecie, a w szczególności  całej materii, bez  rozdzielania jej na materię żywą  i nieożywioną. Materia to energia, która przejawia się we wszystkim co istnieje w całym Uniwersum, zarówno w świecie  ludzi, zwierząt i roślin.
Druga część bardziej  praktyczna  przedstawia  metody i techniki  psychoterapii kwantowej stosowane  w leczeniu nieprawidłowości  towarzyszących zaburzeniom w przepływie informacji w polu energetyczno-kwantowym.
Współczesna nauka oparta o  fizykę kwantową  rzuciła nowe światło na   budowę i funkcjonowanie wszechświata oraz   komunikację  umysłu i ciała, która ma  bardzo duży wpływ  na powstawanie i leczenie chorób. To co do tej pory było uważane za  paranaukowe, obecnie jest źródłem dociekań w ośrodkach naukowych na  całym świecie.  W oparciu o liczne doniesienia  naukowe oraz  informację  zawartą  w różnych publikacjach, autor dokonał swego rodzaju podsumowania   wiedzy, ujmując komunikację  energetyczną w sposób holistyczny.  Opierając się na doświadczeniach mistyków dalekiego wschodu oraz  osiągnięciach współczesnej nauki, podjął próbę usystematyzowania  i wykorzystania  w celach prozdrowotnych: medytacji, hipnozy, psychokinezy czy telepatii.Tytuł: O zachodzie słońca
Autor:
Barbara Wrzesińska
Data premiery: 30.12.2016
Kategoria: Poezja
Liczba stron: 159
Cena detaliczna: 19,90
Opis:

Tomik Barbary Wrzesińskiej przepełniony jest osobistymi przemyśleniami, nasączony rozmaitymi doznaniami. Bardzo osobiste odczuwanie nie jest skupieniem jedynie na własnych przeżyciach, sporo w tej poezji empatii, kierowanej ku ludziom ważnym, bliskim sercu pisarki. Nie umyka uwadze autorki, że w porządek natury i ludzkiego życia wpisane są zarówno dobro jak i zło. We współczesnym świecie nie brak gry pozorów, lęków, melancholijnej zadumy nad uciekającym czasem, przemijaniem i doznaniem śmierci.
Poezja jest subiektywna także dla samej autorki, więc przegląda się ją jak swego rodzaju autobiografię. Na pierwszy rzut oka nie ma w tych opowieściach nic trudnego, jednak im dłużej czyta się ten sam wiersz, tym większe odnosi się wrażenie, że gdzieś tu został pochowany sens i pojawia się nieodparta pokusa wyciągnięcia go na światło dzienne. Cała kompozycja zdaje się być spójna i harmonijna, jednocześnie każdy wiersz z osobna można traktować, jako całostkę myślową – i to nie byle jaką – emocje można wyczuć już po otwarciu tomiku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz