piątek, 2 grudnia 2016

Zapowiedzi Grudniowe - Wydawnictwo Psychoskok


Dzisiaj przychodzę do was z Zapowiedziami Grudniowymi od Wydawnictwa Psychoskok.


1. "Zagubieni w miłości"  06.12.2016
Autor:
Jan Izydor Korzeniowski
Kategoria: 
Literatura dla kobiet, powieść obyczajowa
Tłumaczenie Tak/ Nie:   Nie
Język Oryginału: polski
Ilość stron: 254
Cena Detaliczna: 34,90
Opis:


Książka zawiera dwa opowiadania: „Sanatorium. Życie za kulisami” oraz „W okowach uczuć”. Łączy je jedna klamra, którą jest  MIŁOŚĆ do drugiego człowieka. Uczucie, które daje wielką radość, szczęście i siłę, ale które niepielęgnowane i nieutrwalane może przynieść cierpienie i ból. Wymaga ono poświęcenia. Nie igra się z miłością, lecz wymaga zbliżenia serc.

Opowiadania są pełne dramatyzmu, napięcia - warte przeczytania. Czytając, możemy śledzić  ludzkie charaktery. Klimat życia sanatoryjnego, leniwie płynący, cicho, pozornie nudny, przesiąknięty ludzkimi tragediami – kontrastuje z zakulisowym życiem kuracjuszy przebywających w sanatorium, które aż kipi od wydarzeń. Życie jednak pisze najciekawsze scenariusze.


2. "Sen Henny. Imperium Magów" 12.12.2016
Autor: Artur Wells

 Kategoria: Fantastyka
Tłumaczenie Tak/ Nie: Nie
Język Oryginału: polski
Ilość stron: 405
Cena Detaliczna: 39.90
Opis:
Powieść Artura Wellsa pt. „Sen Henny” to kontynuacja pierwszego tomu powieści, wydanego pod tym samym tytułem. Po raz kolejny autor wprowadza nas w świat wielu kultur i plemion, dając tym samym możliwość obcowania z czarodziejami, magami, istotami magicznymi. Tym razem kontynent Henny został owładnięty przez żywioł wojny. Żądny władzy Mores – władca Morawii nie cofnie się absolutnie przed niczym, aby przejąć władzę nad kontynentem.  Hrabia Cison, rycerz Czarnego Zakonu wraz z gronem swoich przyjaciół będzie starał się nie dopuścić do zrealizowania zamierzeń okrutnego władcy. Aby tego dokonać potrzeba będzie wielu wyrzeczeń, a także umiejętności, które pozwolą zaangażować w tę wojnę tych, którzy są jej największymi oponentami, a którzy mogą sprawić, że szala zwycięstwa przeważy się na stronę sprawiedliwych. Utwór porusza również problemy uniwersalne – sprawę wszechogarniającej i wszystkiego pozbawiającej wojny, w której śmierć zbiera okrutne żniwo, a szczególności dotyka ludzi bezbronnych.

 

3. "Haiku? niby- haiku ?" 12.12.2016
Autor:
Małgorzata Tafil-Klawe

Kategoria: Poezja
Tłumaczenie tak/ nie:  Nie
Język Oryginału: polski Ilość stron: 118
Cena Detaliczna: 19.90
Opis:,,haiku? niby-haiku?” Małgorzaty Tafil-Klawe to zbiór podzielonych tematycznie utworów, w których autorka starała się zrealizować poetykę tytułowego haiku. Jest to japoński gatunek poetycki, którego twórcą był samuraj z Edo, Bashō Matsuo, żyjący w latach 1644-1694. Istotą haiku jest przede wszystkim minimalizm i subtelność, a co za tym idzie – enigmatyczność. Tutaj autor ma prawo być niedosłowny, a czytelnik może sprawdzić dzięki temu swoją poetycką intuicję. Tomik ,,haiku? niby-haiku?” ma intrygujący tytuł. Jak wyjaśnia sama autorka sam tytuł wyraża wątpliwości, czy utwory w nim zawarte można zaliczyć do haiku czy niby-haiku? Na pewno są w nich ujęte chwilowe odczucia, myśli nienazwane, ale czasami podmiot liryczny określa się bardzo wyraźnie, pomija elementy świata przyrody i jest to działanie zamierzone. Zatem może jednak jest to niby-haiku? Zwarta forma haiku fascynuje przede wszystkim szacunkiem dla słów i ich wagi, poszukiwaniem precyzji wyrażania myśli”. Haiku Małgorzaty Tafil-Klawe jest podzielone na trzy części tematyczne, kolejno: człowiek, natura oraz adresaci. Poetka w niezwykły sposób wprowadza czytelnika w te najważniejsze sfery naszej ludzkiej rzeczywistości i pozwala odkryć je na nowo każdemu z nas. Bo czytanie haiku to nie jest zwykła lektura – tu odbiorca jest również współtwórcą dzieła. To od niego zależy jak zinterpretuje utwór, który przez swoją lapidarność może być interpretowany na wiele różnych sposobów. Warto więc sięgnąć po tomik ,,haiku? niby-haiku?” zarówno po to, by poznać specyfikę tego gatunku, ale także po to by sprawdzić się w roli aktywnego odbiorcy dzieła.

3 komentarze:

 1. Nic dla mnie niestety :(
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapewne sięgnę po Sen Henny, pierwszą część czytałem, dość ciekawa ale do dziś o niej nie pamiętałem. Czytal ktoś? Dorównuje pierwszej części?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie miałam okazji do zapoznania się z tymi książkami.

   Usuń