niedziela, 2 lipca 2017

[Book Tour] Pan Przypadek i celebryci - Jacek Getner

Witam mam dla was dziś zaległą recenzję kryminału Jacka Getnera – Pan Przypadek i celebryci. Możliwość przeczytania tej pozycji miałam dzięki Book Turn u Poligon Domowy ;)

Celebryci to już drugi tom o przygodach Przypadka, jednakże nie przeczytanie przeze mnie pierwszej części nie wpływało w żaden sposób na odbiór ;) Książka dzieli się na trzy mniejsze opowiadania, które mimo różnych spraw są spójną całością.
„Ludzie są banalnie przewidywalni
Pierwsza historia opowiada o morderstwie na planie najpopularniejszego serialu „Miłość i medycyna”.  Ginie jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów Noskowski, a żeby było ciekawiej umiera na planie podczas kręcenia zdjęć jego własnego serialowego pogrzebu ;) Jako, że Jacek ma już sławę „na dzielni” główny podejrzany przez policję najmuje Przypadka do znalezienia sprawcy.

Kolejna sprawa dotyczy zaginionej czerwonej książeczki należącej do pewnego prowadzącego talk show oraz anonimowych pogróżek. Poszkodowany zapewnia, że wie, kto to zrobił, ale nie ma dowodów i ich zebranie jest zadaniem dla naszego wspaniałego detektywa ;) Pikanterii dodaje wspólna przeszłość obu bohaterów, która nie skończyła się dobrymi wspomnieniami dla jednego z nich.

Trzecia i ostatnia sytuacja, jaką musi wytłumaczyć Przypadek to zaginięcie niejakiego Mikele – narzeczonego słynącej z uczestnictwa w wielu reality i talent show Kasiyi. Oczywiście ma zrobić to za darmo, bo przecież dla niego to reklama ;) Sprawę komplikuje dodatkowo wiceminister Urbański, który dziwnym trafem ma w tym swój interes.

W rozwiązaniu zagadek Przypadkowi zawsze pomagała rozmowa z nieocenioną panią Irminą, która zna wszystkich, ale to wszystkich w warszawie ;D Oczywiście po każdej rozwiązanej tajemnicy nasz wspaniały polski Herkules Poirot przysparza sobie nowych wrogów.
- Znam wielu, którzy chcieliby być tak biedni jak ona – uniosła się pani Irmina.
Nie zabrakło w całej książce wątków romantycznych, których jest całkiem sporo jak na ok. 230 stron ;) Nieocenionym dodatkiem był również duet policjantów – Łoś i Smańko. Mimo, że Łoś nie lubi naszego Jacka to ten zawsze twierdzi, że bez niego nie rozwiązałby sprawy. Tak ciekawie wykreowanych postaci dawno nie widziałam :D
- Co?! Jak to nie możecie go obserwować w dzień i w nocy?!... Mnie nie obchodzą wasze problemy wychowawcze z córką! Jesteście policjantem i musicie być dyspozycyjni przez dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu… Tak, tak właśnie musicie powiedzieć żonie. Chyba się jej nie boicie? W końcu jesteście policjantem czy nie?!” – Łoś do Smańko
Przygody naszego bohatera są napisane tak ciekawym i lekkim językiem, że nie możemy się od niej oderwać ;) Na szczególną uwagę zasługują dialogi żywcem wyjęte z komedii. Książkę głównie czytałam w pociągu i co chwila parskałam śmiechem miny współpasażerów były dość ciekawe :D Humor przeplata się przez całą książkę, co jest wspaniałą wisienką na torcie :)

W dodatku sam główny bohater zachwyca swoją osobowością. Jest szczery, złośliwy i bezczelny mimo tego nie da się go nie pokochać. W dodatku jest tak inteligentny, że zawsze znajdzie ciętą ripostę, po której będziemy zbierać szczękę z podłogi jeszcze długo po tym jak on się ulotni z naszego pola widzenia ;) Jednak w tym zuchwałym i sarkastycznym mężczyźnie znajduje się najlepszy przyjaciel, z którym pogadasz o wszystkim. Miłe panie to doskonały kandydat na męża o ile uda się wam sprawić, że zapomni o swojej zmarłej narzeczonej, a wam uda się go usidlić ;)

Książka była wspaniała. Wtrącanie różnych smaczków a jedyną wadą była chyba jej grubość. Ja chcę więcej :D Z niecierpliwością czekam, aż w moje małe łapki wpadną kolejne przygody Przypadka. Cieszy mnie również fakt, że mogłam porównać umiejętności pisarskie pana Getnera do światowej sławy autorów kryminałów i nie odstawał, a wręcz idealnie wpasował się w moje gusta :)

Książkę polecam z całego, serducha i oceniam na 9,5/10.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz