czwartek, 15 września 2016

"Dotyk Julii" - Tahereh Mafi

"Śmiech jest oznaką życia.- Wzruszam ramionami, starając się, żeby to brzmiało obojętnie.- Do tej pory tak naprawdę nie żyłam.”
Dotyk Julii to książka stworzona po prostu dla Mnie. Książka jest skierowana głównie dla młodzieży. Tak naprawdę jest stworzona dla każdego z nas.
Pomysł na książkę jest niezły. Jednak muszę przyznać, że denerwowały mnie przekreślona zdania. Nie mogłam się na początku połapać jednak się nie poddałam. Po pewnym czasie się jednak do tego przyzwyczaiłam. Oczywiście do przeczytania tych książek zachęciły mnie znajome z grób o książkach. Jednak do sięgnięcia po tą książkę skłoniły mnie opinie innych blogerów. Tak więc i w ten sposób pojawiam się ja.
W książce mamy rozbudowany wątek miłosny Adam-Julia. Jednak jak na antyutopię mamy bardzo mało pokazanego świata. Wiemy tylko podstawowe rzeczy o najbliższym otoczeniu bohaterów. W książce zawarte jest że Komitet Odnowy okłamuje ludność, nie ma zwierząt i inne mało ważne informacje.
Mamy też różnorodność bohaterów. Każda z postaci posiada inną moc. Możemy zrobić podział na osoby o mocno rozbudowanych mocach do bohaterów z bezbarwnymi mocami. Jednak nie tylko w mocach jest różnorodność. Każda z osób wykazuje się odmiennym charakterem. Mamy do czynienia z charakterem cynicznym, niezdecydowanym,po skromną dziecięcą niewinność.
Julia- Idealna na każdym kroku dziewczyna. Z jednej strony odważna i silna, z drugiej natomiast wstydliwa, delikatna i krucha osoba którą targają burzliwe emocje. Jest narratorem powieści.
Adam- Zakochany od dzieciństwa w Julii. Jest bardzo troskliwy i opiekuńczy. Postać przewidywalna. Nie da się go co prawda nie lubić, jednak jest dość nudną postacią, która boryka się z problemami.
Jest to powieść o Julii. Julii której dotyk ZABIJA. Nikt nie wie czym jest to spowodowane.Przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny,by móc sprawować władzę nad całym światem. Chcą z Julii zrobić śmiertelnie groźną broń. Pewnego razu do jej lochu przydzielają nowego lokatora Adama.Niestety szybko okazuje się, że Adam wcale nie jest pacjentem, tylko podstawionym żołnierzem.Po miedzy nimi budzi się uczucie. Jednak Julia postanowi walczyć o swoją przyszłość. Walczy ponieważ znalazła osobę którą kocha i może dotknąć.W gorzkich przeżyciach, kwaśnych łzach i zagubieniu odnajduje wiarę w siebie i lepsze jutro. Wie że musi walczyć, wie że nie może się poddać. Wcześniej więziona w czterech ścianach zostaje wolna. Teraz to od niej zależy co się wydarzy. Czy znajdzie w innych swoich sojuszników, czy raczej wrogów ?? Stanie do walki czy jednak się podda ?? Tego dowiecie się sami.
Data wydania: 28 kwietnia 2014
Liczba stron 336
Cykl: Dotyk Julii (tom 1)
Wydawnictwo: Otwarte
Autor: Tahereh Mafi
Moja ocena 8/10

2 komentarze:

  1. Książka jest świetna :) Aktualnie czytam dodatek do serii ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta część jest taka sobie :( Najfajniejsza 3 :)

    OdpowiedzUsuń