piątek, 23 września 2016

"Pięć minut" - Iga Wiśniewska

"Wielu psychologów mówiło, że z biegiem czasu poczuję się lepiej. Kłamali. Odkryłam, że czas nie leczy ran - on tylko przyzwyczaja do bólu".
Książka opowiada o potrzebie przebaczenia.
Opowiada o porzuceniu przez najbliższe nam osoby.
Życie Diany zmienia się w ciągu tytułowych pięciu minut. Wystarczy tylko pięć minut by świat stanął do góry nogami. Zdarzenie odciska piętno na życiu siedemnastoletniej Dianie. Jej młode i beztroskie życie zmienia się diametralnie. Porzucona przez rodziców, z wielkimi wyrzutami sumienia. Zostaje z ciągłym poczuciem winy i bez nadziei na zrozumienie i wybaczenie. Diana przeprowadza się do swojej cioci, by tam zacząć swoje nowe życie.
Książka jest bardzo poruszająca. Pokazuje czytelnikom jak ważne w życiu jest przebaczenie i akceptacja.Nie ważne co by się stało człowiek potrzebuje drugiego człowieka. W takich chwilach najgorsze jest odtrącenie przez rodzinę.Trudne jest dla mnie do przyjęcia postępowanie jej rodziców. Ciągłe wytykanie że to jej wina, jest zapewne czymś nie do zniesienia. Diana to też ich dziecko, a jednak się jej wypierają. Nikt nigdy nie mówił że życie jest słane różami. Nikt nigdy nie mówił że wszystko będzie dobrze. Los pisze nam różne scenariusze z którymi niestety musimy się godzić.
Niepozorne 5 minut, 300 sekund, 720 uderzeń serca. Pani Iga ujęła tak wiele na zaledwie 176 stronach swojej powieści. jest to zapewne nie lada wyczyn. Ktoś kto nie czytał pomyśli " Przecież to takie krótkie. Pewnie nic ciekawego.". Fakt, książka nie jest wielka fizycznie, jest za to wielka emocjonalnie. Autorka w opowiadaniu porusza tak wiele ważnych i wrażliwych tematów jak: Odtrącenie, Przebaczenie, Smutek, Poczucie winy, Śmierć. Książka jest naprawdę bardzo wartościowa i jestem szczęśliwa ( I też oczywiście zapłakana) że mogłam ją przeczytać, za co naprawdę dziękuję. Książkę czytałam z wielkim napięciem. Dziękuję Pani Idze za książkę i autograf :)
Tytuł: Pięć minut
autor: Iga Wiśniewska
Wydawnictwo: Lucky
Ilość stron : 176
Moja ocena : 9/10

3 komentarze:

 1. Na mnie również ta książka wywarła spore wrażenie, choć jej kontynuacja znacznie bardziej mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczna recenzja mi się podobała napisana krótko zwięźle i co najważniejsze treściwie zachęciła mnie do zapoznania się bliżej z ksiązka

  OdpowiedzUsuń
 3. Krótko, zwięźle i a temat :)
  Recenzja SUPER tak jak za pewnie książka

  OdpowiedzUsuń