poniedziałek, 14 listopada 2016

Zapowiedzi Listopadowe- Psychoskok

Witam was na nowo.
Wiem, że ostatnio dałam ciała na całości i długości. Jednak jak widać już do was wróciłam.
Tym razem mam dla was Zapowiedzi wydawnicze na miesiąc Listopad.
Jest tu kilka bardzo ciekawych pozycji. Zresztą wszystkie książki są bardzo ciekawe.
Jestem pewna, że każdy z was znajdzie sobie coś dla siebie.

Pierwszą książką którą chcę wam przybliżyć jest kryminał pod tytułem "Morderstwo w pensjonacie".  Książka to swoją premierę będzie miała 29.11.2016 roku.

 Tytuł:"Morderstwo w pensjonacie"
Autor:
Pola Andrus
Kategoria: Kryminał

Data premiery:
29.11.2016
Cena detaliczna: 34 zł
Opis:Pogodna jesień na Pomorzu. Do pensjonatu prowadzonego przez energiczną Alicje Figiel przybywają goście. Zaprasza ich tam Oskar Miler, wybraniec Fortuny. Niedawno wygrał miliony na loterii i teraz zamierza zmienić swoje życie. Ale po burzliwej nocy Oskara nie ma już wśród żywych. Była żona Lidia, obecna kochanka Lola, przyjaciel Janusz, podwładni Adrian i Łucja tworzą zamknięty krąg podejrzanych. Niespodziewanie, niczym nieproszony gość do pensjonatu przybywa atrakcyjny mężczyzna, Feliks. Czy to on jest mordercą? Inspektor Biegun, rozgadany i nadpobudliwy, nie wie jeszcze, że nie skończy się na jednej zbrodni… Alicja podejmuje trud samodzielnego śledztwa, lecz i jej życie zaczyna być w niebezpieczeństwie…
Kolejną książką jest "Przygody fenka wędrowniczka"Jest to książka kierowana do dzieci. Z czego się bardzo cieszę. W końcu nie ma nic ważniejszego od czytania małym szkrabą książek. Sama widzę ile radości sprawia mojemu chrześniakowi gdy ktoś czyta mu książkę.
Tytuł: " Przygody franka wędrowniczka"
Autor: Maria Boukef
Kategoria: Literatura dla dzieci
Data premiery:28.11.2016
Cena detaliczna: 19,90 zł
Opis:

Przygody fenka wędrowniczka” autorstwa Marii Boukef to rymowana, dwuczęściowa bajka mówiąca o buncie i dojrzewaniu. Opisywany w niej fenek – żyjący w Afryce to ssak przypominający trochę psa, trochę lisa, który postanawia opuścić dom rodzinny i udać się w podróż życia. Jego decyzja wywołuje zaniepokojenie rodziców, szczególnie mamy i zazdrość rodzeństwa, dla którego decyzja brata jest aktem odwagi i zapowiedzią ciekawych, lecz nieosiągalnych dla nich przygód. „Wyposażony” w dobre rady ojca, fenek wyrusza na poszukiwanie najpierw morza potem gór. Ten turysta wędrowniczek, pośród fenków buntowniczek, kochał przeróżne podróże: krótkie, trudne oraz duże. Nad morze dotarł z Sahary, teraz nowe ma zamiary; odkryć góry chce koniecznie… Fenek doświadcza wielu przygód, poznaje nowych przyjaciół i szczęśliwie dociera do celu. Po wszystkich epizodach zrozumiał jednak coś bardzo ważnego, że nawet największe sukcesy i radości tracą swój blask, kiedy nie można ich dzielić z bliskimi. Ta wiedza każe mu po raz kolejny ruszyć w drogę. Być może tę najważniejszą…Trzecią książką jest Biografia pod tytułem "
W cieniu cokołów. Część III"
Tytuł:" W cieniu cokołów. Część III"
Autor:
Aleksander Janowski
Kategoria: Biografia
Data premiery:21.11.2016
Cena detaliczna : 32,90 zł
Opis:Publikacja „W cieniu cokołów” Aleksandra Janowskiego to unikalne doświadczenia „statysty na arenie międzynarodowej” opisane przez świadka wydarzeń przełomu lat 80 – tych w Polsce i Europie Wschodniej, które niewątpliwie wzbogacają skarbnicę polskiej literatury faktu. Dodatkowej pikanterii dodaje fakt, że Autor opisuje epokowe wydarzenia widziane również z perspektywy…Genewy i Wiednia, gdzie przyszło mu przebywać w delegacjach służbowych. W przełomowych momentach dla Polski wyraźnie ujawniają się postawy ludzkie,  zachowania i charaktery, godne sztuk Szekspira ze słynnym zapytaniem „Być albo nie być?”. „W cieniu cokołów” wieńczy trzytomową całość, opisującą życie i długoletnią karierę zawodową jednego z najlepszych oficjalnych tłumaczy rządowych w Polsce. Unikalna publikacja. Zajmująca i pouczająca lektura.Ostatnią moją propozycją jest "Światło i mrok"


Tytuł:" Światło i mrok"
Autor:  Natsume  Sōseki
Kategoria:  Powieść psychologiczna
Data premiery: 25.11. 2016
Cena detaliczna: 42,90
Opis:


Powieść niezwykle urodzajna w informację na temat kultury i obyczajów Kraju Kwitnącej Wiśni. Tokio, rok 1916. Młode małżeństwo – Onobu i Yoshio Tsuda – wiedzie spokojne i z pozoru pozbawione większych trosk życie, jednak pod płaszczem codziennych zdarzeń toczy ze sobą nieustanną wojnę o miłość i dominację, szczerość i zachowanie gry pozorów przed krewnymi oraz sobą nawzajem, a przede wszystkim - o ujawnienie skrywanych przez Yoshio wydarzeń z przeszłości. Opowieść o egoizmie, o niezgłębionych motywacjach ludzkich zachowań, o tęsknocie za naturalnością oraz o istocie małżeństwa i miłości.

1 komentarz: